0

SERIJA A: Mihin povratak je bacio senku na sve, sjajan gol Kolarova nedovoljan za pobedu Rome (VIDEO)

Objavljeno: 25.08.19 u 22:52

Teško da je moglo uzbudljivije i sa više emocija da počne nova sezona italijanske Serije A.

Pamtiće se još dugo ovaj dan u italijanskom, ali i evropskom fudbalu. Siniša Mihajlović je tokom popodneva objavio da će, umesto iz bolničke postelje, svoju Bolonju predvoditi sa klupe na gostovanju Veroni na stadionu „Mark Antonio Bentegodi.” I krenula je lavina emocija i pomešanih osećanja.

Posle 40 dana agresivnih terapija zbog borbe sa leukemijom, videli smo srpskog stručnjaka kako radi ono što najviše voli. Poruke podrške stizale su sa svih strana, javio se u emotivnoj objavi i Dejan Stanković, te su svi nekako pritajeno navijali za Bolonju.

I krenulo je jako dobro po Mihajlovićev tim. U 15. minutu fudbaler Verone Pavel Davidovic je skrivio jedanaesterac i ujedno dobio direktan crveni karton, a vođstvo Bolonji sa 11 metara doneo je Nikola Šansone.

Uprkos brojčanoj inferiornosti, domaćin je stigao do izjednačenja u 34. minutu, i to zahvaljujući lepom golu portugalskog veziste Migela Velosa iz slobodnog udarca.

Ispostavilo se da Bolonja nije imala snage da u drugom poluvremenu iskoristi igrača više na terenu, ali je najvažniji utisak da je Mihajlović pokazao snagu u borbi protiv teške bolesti.

Sjajan meč viđen je na rimskom „Olimpiku”, gde je Roma dočekala Đenovu i u tom susretu videli smo čak šest pogodaka, po tri na obe strane. „Vučica” je tri puta vodila, a na kraju je osvojila samo bod. Najpre ju je u vođstvo doveo Čengiz Under u šestom minutu, da bi poravnao Pijamonti deset minuta kasnije.

Potom je Edin Džeko doneo 2:1, ali je Domeniko Krišito iz penala u 43. minutu još jednom vratio egal. Tada je na scenu stupio Aleksandar Kolarov, koji je u 49. minutu postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca, ali ni to nije bilo dovoljno Romi jer je Kojame u 70. minutu treći put izjednačio i postavio konačnih 3:3.