0

PREMIJER LIGA: Aguero i Sterling upravljaju Gvardiolinom mašinom

Objavljeno: 25.08.19 u 16:52

Mančester siti ostvario je novi trijumf u Premijer ligi, ovog puta na gostovanju Bornmutu rezultatom 3:1 (2:1).

Igra zaista sjajno tim Pepa Gvardiole, namešteni su baš za početak sezone i remi sa Totenhemom u prošlom kolu ih nije poremetio na psihičkom planu. Suvereno su osvojili bodove na gostovanju Bornmutu.

Počelo je sjajno po njih već u 15. minutu kada je Serhio Aguero posle ‘karambola’ u šesnaestercu sproveo loptu u mrežu, u svom stilu.

Puna nadmoć u pasovima i brzim akcijama u potpunosti je došla do izražaja u 43. minutu kada je strelac posle sjajnog pasa Davida Silve bio Rahim Sterling.

To nije bilo sve u prvom poluvremenu, pošto je nadu domaćinu doneo Vilson u trećem minutu nadoknade prelepim golom iz slobodnog udarca.

Ipak, Mančester siti je u potpunosti kontrolisao dešavanja u drugom delu meča, a drugim golom Aguera u 64. minutu u potpunosti prelomio meč u svoju korist.