0

Reprezentativka Srbije u poluvelter kategoriji (do 63 kg) osvojila je zlatnu medalju na Trećem juniorskom bokserskom takmičenju u Vrbasu.

BOKS NIJE SAMO ZA MOMKE: Srbija sa sedam osvojenih medalja u Vrbasu

Objavljeno: 19.08.19 u 17:20

Reprezentativka Srbije u poluvelter kategoriji (do 63 kg) osvojila je zlatnu medalju na trećem juniorskom bokserskom takmičenju u Vrbasu.Sara Škapik je u finalu porazila prijateljicu iz reprezentacije Aleksandru Tepavac. Mlade devojke su takođe dobile pehare za najbolju borbu finala u ženskoj konkurenciji na ovom turniru.

Drugu srebrnu medalju za Srbiju osvojio je Mile Jovanović (do 46 kg). Mladi borac je u finalu poražen od Nurhana Žilkibaja iz Kazahstana.

Orlići‘ su ukupno osvojili sedam medalja: jednu zlatnu, dve srebrne, i četiri bronzane

Na turniru u Vrbasu je učestvovalo ukupno 160 takmičara iz 20 zemalja. 109 u muškoj i 51 u ženskoj konkurenciji.