0
Košarka

KOŠARKA: Kadetkinje Srbije ubedljive protiv Islanda!

Objavljeno: 15.08.19 u 19:02

Ženska kadetska reprezetnacija Srbije, igračice rođene 2003. godine i mlađe, startovala je ubedljivom pobedom na Evropskom prvenstvu “B” dvizije koje je danas počelo u Sofiji (Bugarska).

Izabranice selektorke Svetlane Mitrović u okviru prvog kola grupe “A” nisu imale nikakvih problema sa selekcijom Islanda. Srpske katedkinje su krenule silovito i motivisano i već u prvoj četvrtini rešile pitanje pobednika: Srbija u16 – Island U16 72:49 (29:10, 14:12, 15:14, 14:13)

Naš mladi tim je krenuo agresivno i furiozno od samog starta i već posle pet minuta stekao dvocifrenu prednost – 15:4. Serijom preciznih šuteva i brzih kontranapada na isteku prve četvrtine meč je bio parktično rešen – 29:10. U nastavku meča selekcija Islanda je uspela da donekle uspostavi ravnotežu i uspori napade našeg mladog tima tako da je na poluvremenu bilo 43:22.

U drugom poluvremenu vodila se prilično izjendnačena borba. Srpske reprezentavike, svesne visoke prednosti, nisu previše forsirale, tako je njihovo vođstvo konstano bilo oko 20 poena razlike. Selekorka Svetsana Mitrović iskoristila je priliku da pruži šansu svim igračicama i isproba određene taktičke varijante pred teže duele koji predstoje na šampionatu.

SRBIJA: Bukvić 8, Kecman 12, Marčetić 7, Milanović 16, Škundrić 5, Avlijaš 3, Đoković 7, Ivanović 6, Sekulić, Šipka 4, Boričić 4, Sudžum.