0

PLS: Vranjanci žele nazad u ‘elitu’, Trajal ih prati, Kolubara ubedljiva

Objavljeno: 10.08.19 u 21:26

Odigrano je kompletno 2. kolo Prve lige Srbije, a danas su dominirale domaće ekipe koje su zabeležile šest od mogućih osam pobeda.

Dinamo iz Vranja želi ekspresno nazad u Superligu Srbije. Vranjanci su slavili u prvom kolu, a sada su na svom terenu bili bolji od još jednog bivšeg člana ‘elite’ Bačke 2:1. Gosti poveli golom Milovanovića u 2. minutu, ali je Stevanović izjednačio već u 15. minutu. Trijumf Dinamu je autogolom u 79. minutu doneo Tomović.

Trajalu je trijumf od 1:0 u Dobanovcima doneo iskusni Jovanović golom sa penala u 25. minutu. Kolubara se poigrala sa Smederevom u gradu čelika 3:0, a het-trik je upisao Đenić golovima u 12, 15 i 56. minutu.

Zemun je sa 3:0 savladao Sinđelić u gradskom okršaju, dok je Kabel sa 3:2 bio bolji od Radničkog iz Kragujevca. Metalac je kao gost poražen od Radničkog u Pirotu 2:1, Piroćanci su poveli golom sa penala u 19. minutu, a prednost je duplirao Petrović u 65. minutu. Gol za ‘lončiće’ postigao je Katanić iz penala u 87. minutu.

Novi Pazar je sa 2:0 savldao Zlatibor, tim iz Raške oblasti poveo je golom veterana Vusljanina u 45. minutu, da bi Miketić stavio tačku na Zlatibor pogotkom u 54. minutu. Grafičar je zabeležio debitantsku pobedu u ‘eliti’ golom Marjanovića u 35. minutu iz penala protiv Žarkova.