0

SUPERLIGA KINE: Guangžu gazi redom, SIPG ‘kiksnuo’…

Objavljeno: 03.08.19 u 15:55

Odigrano je kompletno 21. kolo Superlige Kine u kom je veliki derbi pripao lideru prvenstva Guangžu Evergrandeu.

Favoriti su danas opravdali tu ulogu i ‘upisali’ su tri boda čime se trka za najbolji klub u Kini nastavlja u jakom tempu.

ŠANGDONG LUENG – GUANGŽU EVERGRANDE 0:3

Veliki derbi kineskog fudbala nije doneo rezultatsku neizvesnost. Gost je vezao 12. pobedu i sačuvao prvo mesto, ali nije bilo baš tako lako kao što rezultat govori.

Naime, Šangdong je u prvom poluvremenu bio mnogo bolji tim. Ređale su se šanse pred golom Guangžua, ali Pele i Gudeš nisu znali da ih iskoriste.

Drugo poluvreme je donelo totalno drugačiju sliku. S tim da je pored napada Guangžu i postizao golove. Mrežu Šangdonga načeo je Vei Šihaio u 52. minutu na asistenciju Lijua. Samo tri minuta kasnije domaćin je nokautiran. Elkeson je pogodio za 0:2.

Brazilac je potom pogodio prečku, Paulinjo stativu, da bi bivši as Barselone u 89. minutu postavio konačnih 0:3.

ŠANGAJ SIPG – TIJANCIN TANHAI 0:0

Sreća je danas pogledala Guangžu Evergrande koji je svojim trijumfom pobegao najbližem rivalu. Šangaj SIPG odigrao je protiv jedne od najslabijih ekipa u ligi Tijancin Tianhaija 0:0.

Razlog može biti povreda prve zvezde tima Hulka već na startu, ali i nervoza Arnautovića koji je lagano mašio ‘zicere’. Sada Evergrande ima šest bodova više.