0

SP U VATERPOLU: Pala je Australija na kraju, podmlađena Srbija završila kao peta

Objavljeno: 27.07.19 u 10:03

U utakmici za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Gvangžuu, Srbija je savladala Australiju sa 13:9 (6:1, 3:2, 1:2, 3:4).

Selekcija Dejana Savića, koja je na ovom šampionatu bila veoma podmlađena izostankom šestorice najiskusnijih igrača, došla je do pete pozicije, a da nije bilo poraza od Španije, ko zna dokle bi dogurala.

Ovako, u borbi za peto mesto, pala je Australija sa 13:9, u meču koji je rešen već u prvoj četvrtini. Tada je Srbija razbila ‘kengure’ sa 6:1, a do poluvremena još i uvećala svoje vođstvo.

Sve posle toga bilo je odrađivanje posla srpskog tima i pobeda nijednom nije dolazila u pitanje, uprkos tome što je Australija dobila naredne dve četvrtine sa po golom razlike.

Nešto ranije je Grčka došla do sedme pozicije pobedom nad Nemačkom od 11:6, a kasnije danas vodiće se borbe za treće mesto između Hrvatske i Mađarske,  i naslov šampiona sveta između Italije i Španije.