0

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Ferencvaroš bolji od ‘bugarskog Obilića’, dobro je što je Zvezda izbegla Pjast (VIDEO)

Objavljeno: 10.07.19 u 23:07

Veliki broj iznenađenja obeležio je sredu kada je reč o prvom kolu kvalfikacija za Ligu šampiona.

Samo jedan domaćin trijumfovao je na sedam utakmica prvog kola kvalfikacija za ‘elitno’ takmičenje, četiri velika iznenađenja.

BATE – PJAST 1:1

Kada se samo setimo da je recimo Pjast mogao da bude rival Crvene zvezde, sada zanmo zašto to nije dobro. Šampion Poljske je bukvalno nadigrao BATE Borisov u Belorusiji, iako je rezultat na kraju bio 1:1.

Pjast je poveo u 36. minutu kada je posle sjajnog prodora po levoj strani šutirao Feliks, a na odbranu golmana, Parišek reagovao glavom za – 0:1.

BATE je do izjednačenja stigao u 64. minutu kada je Stašević probio po desnom boku, loptu ubacio iznad peterca, a Dragun pogodio za 1:1. Strelac gola je nešto kasnije isključen. Od naših fudbalera na terenu su bili Filipović i Dubajić, dok su sa klupe za BATE ušli Milić i Simović.

Revanš je za sedam dana u Poljskoj.

FERENCVAROŠ – LUDOGOREC 2:1

Derbi prvog kola odigran je u Budimpešti gde je Ferencvaroš pobedio ‘bugarski Obilić’. I to na krilima nesuđenog pojačanja Partizana. Igrao se 6. minut kada je Lovrenčić dobro centrirao, Nguen se dobro snašao – 1:0.

Ludogorec je do izjednačenja stigao u 31. minutu kada je dobar pokušaj svojih napadača ispratio Svirčok i poravnao na 1:1. Mađari su do pobede stigli u 65. minutu kada se Nguen poigrao sa svojim čuvarom,ubacio loptu na peterac, a Zubkov pogodio za – 2:1.

Ludogorec je do izjednačenja mogao u 72. minutu, ali je šut Svirčoka odbranio Dibuš.

ŠERIF – SABURTALO 0:3

Šerif su svi videli u 2. kolu kvalfikacija za Ligu šampiona, ali je za njih to sada samo san. U Tiraspolju je gruzijski Saburtalo slavio sa 3:0.

Goste je do vođstva doveo Crnogorac Rolović u 30. minutu. Šerife su dotukli Kokhreizde u 67. minutu i Kakubava u 71. minutu.

Već smo pisali da je Sutjeska evrogolom Kojaševića izvukla remi u 95. minutu protiv Slovana u Bratislavi.