0

GOLD KUP: Kurasao u 93. minutu stigao do plasmana u četvrtfinale, debakl Salvadora

Objavljeno: 26.06.19 u 12:05

Dobili smo još dva učesnika četvrtfinala Gold kupa, posle vrlo zanimljivih duela u 3. kolu grupe C.

Rasplet u grupi C dobili smo tek u trećem minutu nadoknade jedne utakmice. Ispostavilo se da je to okršaj Jamajke i Kurasaoa, koji su međusobnim remijem ‘odlučuli’ da na taj način obe selekcije prođu u nokaut fazu.

Jamajka je imala vođstvo od 14. minuta golom Nikolsona, pa kako je u drugom meču Honduras koji nije imao nikakvu šansu, sa 4:0 razbio Salvador koji je čekao poraz Kurasaoa, sve je zavisilo od toga hoće li Kurasao uspeti da izjednači ili ne.

Ispostavilo se da je uspeo u tome, i to u trećem minutu nadoknade golom Garija, za veliku radost njihovih navijača.

To je svakako još bolnije po Salvador, čak više i od debakla od 4:0, koji mu je naneo Honduras. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Alvarez u 59. minutu, Kastiljo u 66. Akosta 75. i Izaguire u 90. minutu.