0

HELSINKI POKAZAO KVALITET: Sigurna pobeda u gostima, odbrana je Fincima značajan adut

Objavljeno: 25.06.19 u 22:29

Zvezdin potencijalni rival u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona je ostvario siguran trijumf u gostima protiv Marijenhamna u okviru finskog šampionata.

Suduva je Zvezdin prvi rival na putu ka Ligi šampiona, ali navijači isto tako ‘jedno oko bacaju’ i ka Finskoj, gde igra eventualni sledeći rival, ekipa Helsinkija.

Prošle nedelje je Helsinki poražen od Honke na svom terenu, ali je danas u gostima to ‘vratio’ trijumfom od 2:0 protiv Marijehamna, koji je imao svoje šanse, ali nije uspevao da zatrese mrežu HJK-a.

Tim iz prestonice je poveo u 24. minutu golom Lapalainena, a posle asistencije Riskija. Prednost je duplirana tek pred sam kraj drugog poluvremena, tačnije u 85. minutu, kada je Vertainen promašio jedanaesterac, a to popravio asistent kod prvog gola, Riski, za konačnih 2:0.