0

KOPA AMERIKA: Dvostruki uzastopni šampion razneo Japance (VIDEO)

Objavljeno: 18.06.19 u 09:46

U prvom kolu grupe C Čile je bio ubedljiv protiv Japana i slavio trijumf od 4:0 (1:0).

Branilac titule u vrhunskom stilu je započeo odbranu titule, koju suvereno čuva već dva ciklusa. Šampion Kopa Amerika, selekcija Čilea, razbila je Japan, a načeo ga je Erik Pulgar u samoj završnici prvog poluvremena.

U nastavku je Edu Vargas duplirao vođstvo Čileanaca u 55. minutu, a Japanci nisu imali odgovor. Svaku dilemu otklonio je Aleksis Sančez u 79. minutu, a Vargas je svojim drugim golom na meču postavio konačnih 4:0.

Vargas je tim golom stigao do 12 pogodaka na turnirima Kopa Amerika, prestigao je Marsela Salasa i postao najbolji strelac svoje države na ovom takmičenju.

Ranije je Urugvaj istim rezultatom savladao Ekvador, pa tako Čile i Urugvajci dele prvo mesto na tabeli.