0

SUPERLIGA KINE: Pele doneo izjednačenje Šandongu u 100. minutu meča! Mažić grešio, ispravio ga VAR!

Objavljeno: 14.06.19 u 16:05

Dosta uzbuđenja u prva tri meča 13. kola Superlige Kine. U meču Čoning Lifana i Šandong Lunenga izjednačujući gol postignut je u stotom minutu meča, a Mažić je u odličnoj utakmici timova sa vrha tabele poništio gol nakon VAR asistencije.

Čoning Lifan – Šandong Luneng 1:1

Jordi Krojf je uspeo da nastavi seriju bez poraza svog tima i produži je na četiri meča bez poraza. Čoning Lifan je imao igru tokom većeg dela meča, u 68. minutu Kardec Alan uspeo je da na asistenciju Fernandinja zatrese gol protivnika, a kada se činilo da je utakica rešena. Graciano Pele je u 100. minutu (meč produđen 11 minuta) uspeo da postigne gol sa bele tačke za izjednačenje.

Šangaj SIPG – Guangžu Evegrande 0:1

Nakon dosta mirnog prvog poluvremena uzbuđenje smo videli tek na kraju. Dianzuo Lui je sapleo protivnika, Mažić je pokazao na penal, a nakon konsultacija sa VAR sistemom Mažić je promenio odluku. Gosti su se u završnici razigrali i Paulinjo je nakon preciznog pasa sa ivice šesnaesterca uputio loptu uz desnu stativu za 0:1. U 55. minutu imali su gosti preko Kardoso Elkesona priliku, šutirao je u levi ugao, ali je odbrana u poslednjem trenutku sprečila siguran gol. U nastavku je Gvanžu Evergrande igrao smireno i kontrolisao igru. U samoj završnici u 95. minutu Paulinjo je svojim drugim golom postavio konačan rezultat 0:2. Današnjom pobedom gosti su izbili na drugo mesto sa istim brojem bodova kao Šangaj SIPG, a pet manje od prvoplasiranog Peking Guana. Treba istaći da je Šangaj danas prekinuo pozitivan niz od pet pobeda u nizu.