0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Hrvatska na mišiće do bodova protiv Velsa

Objavljeno: 08.06.19 u 18:00

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je Vels rezultatom 2:1 u meču 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Nisu briljirali „vatreni“ ni sada, ali su uspeli da zabeleže važan trijumf nad ekipom Rajana Gigsa.

Dobru partiju pružio je Ivan Perišić u Osijeku, a upravo nakon njegovog prodora i centaršuta ka Andreju Kramariću lopta je završila kod Džejmija Lorensa, koji ju je prosledio u svoju mrežu.

Početkom drugog poluvremena, Perišić je iskoristio pad koncentracije gostiju i pogodio mrežu rivala za 2:0.

Nisu uspevali Hrvati da u nastavku meča još jednim pogotkom i definitivno prelome rezultat, pa je nakon pogotka Dejvida Bruksa u 77. minutu usledila velika kriza i blaga panika, a ključni trenutak dogodio se u nadoknadi vremena kada je Dominik Livaković zaustavio pokušaj Harija Vilsona.

Drugi meč programa završen je pobedom Islanda nad Albanijom 1:0 golom Johana Berga Gudmundsona.