0

Dosta uzbuđenja videli smo večeras na terenu, ali i van njega u mečevima kvalifikacija za Euro 2020.

KVALIFIKACIJE EURO 2020: Crnogorci spasli bod protiv ‘Kosova’, Rumuni u završnici izbegli poraz!

Objavljeno: 07.06.19 u 22:59

Jedan od najzanimljivijih mečeva viđen je u Crnoj Gori gde je domaća selekcija ugostila tzv. Kosovo koje je imalo više od igre, ali na kraju je Crna Gora uspela da dođe do boda. Naši fudbaleri nisu uspeli da nastave pozitivan niz rezultata, ali o tome čitajte u posebnom tekstu. Rumuni su se zainatili i uspeli da uposlednjih 10 minuta dođu do boda protiv Norveške, a zanimljiv je bio i meč Čeha i Bugara. ,

Crna Gora – Kosovo 1:1

Kosovo je u meč protiv Crne Gore ušlo sa 12 mečeva bez poraza, zbog odluke Ljubiše Tumbakovića da ne predvodi Crnu Goru protiv Tzv. Kosova ‘đetiće’ je danas predvodio Miodrag Džudžović. Takođe, zbog neigranja fudbalera sa prostora Srbije priliku da debituje u večerašnjem meču dobio je štoper Zete Igor Vujačić.

Na samom početku meča bez ikakvih uzbuđenja. Igralo se na sredini terene. Napadači gostujuće ekipe pokušali su po krilima nekoliko puta da ugroze gol Mijatovića, ali je odbrana Crnogoraca bila na mestu. Mugoša je u šestom minutu imao priliku za domaće, ali je prošlo bez opasnosti po Murića. U 11. minutu Zenelji je iz slobodnog udarca imao priliku da ugrozi gol Crne Gore, a Mijatović je odlično bio postavljen. U 24. minutu tzv. Kosovo preuzelo je inicijativu, Haljimi je odigrao dupli pas, lopta je došla do Milota Rašice, koji je iskoristio uspavanu odbranu, odlično se snašao i doneo prednost Kosovu. Mugoša je u 69. minutu uspeo da izjednači, odličnim centaršutom pronašao ga je Marko Janković. Na kraju, Kosovo je produžilo seriju bez poraza na trinaest mečeva.

Češka – Bugarska 2:1

Nakon neugodnog remija u drugom kolu Kvalifikacija Češka je dočekala Bugarsku. Činilo se da će se Bugari ‘izvaditi’ za remi protiv tzv. Kosova i vratiti u trku za prolaz dalje, Isa je na asistenciju Popova doneo prednost Bugarskoj već u trećem minutu. 17 minuta kasnije Šik je uspeo da izjednači. A potom u 50. minutu ponovo je Šik bio glavna zvezda postavivši konačan rezultat 2:1.

Norveška – Rumunija 2:2

Iako je u prvom poluvremu viđena uspavanka, čekanje se navijačima isplatilo. Mreža se prvi put zatresla u 56. minutu kada je Eljonusi doneo prednost Norvežanima. Odegard je u 70. minutu uvećao prednost na 2:0, a Rumuni su se zainatili i došli do izjednačenja. Keseru je u 77. minutu izjednačio, a potom na asistenciju Maksima u 92. minutu postavio konačan rezultat 2:2.