Odbojka

ODBOJKA: Rusija bolja posle pet setova

Objavljeno: 02.06.19 u 21:58

Odbojkaška reprezentacija Rusije savladala je Srbiju u Novom Sadu u meču 3. kola prve nedelje Lige nacija.

Rusi su slavili posle pet setova. Reprezentacija Srbije je dobro ušla u meč, u prvom diktirala dešavanja na terenu i sa 25:20 povela 1:0, da bi u drugom izabranici Nikole Grbića imali odličnu šansu da dupliraju prednost, ali su dopustili Rusima da od 24:22 za našu selekciju stiglu do 26:24 i poravnaju. Potom su u trećem setu Rusi ponovo na razliku stigli do vođstva (25:23), iako je Srbiaj imala 21:19.

Uprkos izgubiljena dva seta stigla je Srbija do 2:2 dobivši četvrti deo igre 25:22, ali je u poslednjem setu, nakon vođstva 7:4, došlo do velikog pada u igri, pa su Rusi osvojili 11 poena, naša selekcija samo tri, te su „baćuške“ zabeležile pobedu, a Srbija treći poraz.

Srbiju je predvodio Čirović sa 15 poena dok je Katić dodao 14, a u Rusiji je Klijuka brojao do 25.

Naredne mečeve Srbija igra u Kanadi protiv Nemačke, Austrije i selekcije domaćina.