ATP

ROLAN GAROS: Tipsarević i Lajović se plasirali u osminu finala dubolova

Objavljeno: 31.05.19 u 13:00

Srpski par stigao je do osmine finala.

Dušan Lajović i Janko Tipsarević sa 2:0, po setovima 7:5 i 7:6 (5) savladali su Ukrajinca Denisa Molčanova i Slovaka Igora Zelenaja.

Nisu na najbolji način otvorili ovaj duel Lajović i Tipsarević, jer su njihovi rivali stekli prednost, ali su do izjednačenja stigli sredinom prvog seta, pri rezultatu 3:3. U 11. gemu srpski dubl stigao je do izjednačenja, da bi na kraju i trijumfovao sa 7:5 i osvojio set. U drugom setu i jedni i drugi osvojili su po brejk na startu, da bi priliku da trijumfuju srpski teniseri propustili u devetom gemu. Meč je potom ušao u taj-brejk, gde su Tipsarević i Lajović slavili.

U narednom kolu srpski dubl igraće protiv pobednika duela između Rohana Bopana i Marijuša Kopila sa jedne, odnosno Benžemana Bonzija i Antoana Obnaga sa druge strane.