0

BUNDESLIGA: Lepše od ovoga nije moglo… Bajernu titula, Riberi i Roben pogodili na oproštaju (VIDEO)

Objavljeno: 18.05.19 u 17:30

Godinama već važi mišljenje da je nemački fudbal najuzbudljiviji u Evropi, a i poslednje, 34. kolo opravdalo je očekivanja.

Situacija pre nego što se lopta zakotrljala bila je sledeća – Bajern je imao 75 bodova, Borusija dva boda manje, a gol-razlika bila je 52-35 u korist Bajerna. To je praktično značilo da pobeda Bavarcima garantuje titulu, dok je Borusiji bila potrebna pobeda od 18 golova razlike u slučaju da Ajntraht dođe do boda.

A onda je Koman pogodio već u četvrtom minutu meča i gotovo rešio pitanje šampiona Nemačke. Ipak, nije moglo bez drame, pa je Borusija stigla do vođstva spornim pogotkom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Pet minuta po početku drugog poluvremena činilo se da imamo dramu, pošto je Haler iskoristio gužvu i nakon odbitka o prečku loptu kolenom poslao u mrežu za 1:1, ali je nada u čudo navijača Borusije potrajala samo nekoliko minuta, pošto je u 53. minutu Alaba preciznim udarcem vratio prednost Bajernu, a pet minuta kasnije Renato Sančes je nakon asistencije Komana i lepog driblinga pogodio za 3:1.

A onda je dva puta u razmaku od šest minuta stadion u Minhenu skočio u ekstazi.

Prvo je u 72. minutu Frank Riberi prelepim lobom završio akciju svog tima i definitivno otklonio bilo kakvu nedoumicu o novom šampionu Nemačke, da bi u 78. minutu Arjen Roben akciju saigrača i centaršut po zemlji sa levog krila sproveo u mrežu za velikih 5:1, i savršen oproštaj od dresa tima iz Bavarske dvojice igrača koji su obeležili poslednju deceniju ovog kluba.

Borusija je zabeležila pobedu nad Menhengladbahom, a strelci su bili Sančo u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i Rojs u 54. minutu.

Što se tiče plasmana u evrokupove, u Ligi šampiona takmičiće se Bajern, Borusija Dortmund, Lajpcig i Bajer Leverkuzen zahvaljujući pobedi nad Hertom 5:1, u Ligu Evrope idu Borusija Menhengladbah i Volfsburg, dok će kroz kvalifikacije u nju moći da se plasira Ajntraht, koji je mogao da ostane i bez tog mesta, ali je na njegovu sreću Hofenhajm poražen na gostovanju Majncu 3:2.

U Cvajti će naredne sezone igrati Nirnberg i Hanover, a Štutgart očeuje šansa da kroz baraž pokuša da izbori opstanak.