0

PRIMERA: Šampion izgubio u Vigu!

Objavljeno: 04.05.19 u 23:03

Daleko od toga da je Barselona bila favorit pred večerašnji duel.

U kombinovanom sastavu igrao je šampion Primere za sezonu 2018/19 i izgubio od Selte rezultatom 2:0.

Daleko je više u posedu imala loptu Barselona tokom prvog poluvremena, ali nije stvarala opasne prilike. To se ne može reći i za domaći tim koji je imao dve odlične prilike za vođstvo u prvom poluvremenu koje je ipak završeno bez pogodaka.

Selta je dodatno preuzela inicijativu u nastavku i odigrala jedno od najboljih poluvremena u sezoni. Ponovo je lopta više bila u nogama gostujućih igrača, ali je Selta bila sve opasnija. U 67. minutu usledio je i pogodak domaćina.

Budebuz je prošao po desnoj strani i uputio ‘plitak’ centaršut na prvu stativu. Pravovremeno je utrčao Maksimilijano Gomez i u padu ispred Silesena poslao loptu u mrežu.

Ekipa iz Viga je pobedu potvrdila preko Jaga Aspasa koji je bio precizan sa bele tačke. Prethodno je Musa Vag igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a arbitar Sančez je nakon VAR konsultacije pokazao na kreč.