Košarka

KLS: Dinamik slavio protiv Slobode u Zemunu

Objavljeno: 02.05.19 u 21:35

Košarkaši Dinamika došli su do prve pobede u Superligi Srbije.
Dorćolci su večeras bili odlični protiv ekipe Slobode iz Užica. Odlična igra na obe strane terena donela je domaćem timu sigurnost u igri i na kraju pobedu od 85:79.

Počeo je meč poenima Miloša Glišića koji je brzo doneo Dinamiku 4:0. Uz dve trojke Mirka Đerića i Dušana Kutlešića domaći sastav brzo je poveo sa 10:2. Seriju Dinamika razbio je Tadija Tadić trojkom, a sredinom četvrtine zakucavanjem Jovana Crnića gosti su prvi put došli do vođstva. Dugo se igralo bez koša, a onda je trojkom Bratislava Paunovića Sloboda došla do pet poena prednosti, a na kraju deonice bilo je 16:19. Igralo se u drugoj četvrtini koš za koš i sredinom deonice rezultat je bio 30:30. U nastavku se igralo dosta tvrdo i najveća prednost oba tima išla je na dva poena prednosti. Na poluvreme se otišlo rezultatom 39:39.

Poluvreme je Dinamik iskoristio maksimalno i u drugo poluvreme ušao preporođeno. Kutlešić je na početku bio nerešiva enigma za Slobodu i uz svojih pet poena doneo prednost Dinamiku. Trojkom Đerića Dinamik je prvi put došao do dvocifrene prednosti. Nisu popuštali ni u nastavku i poenima Miloša Glišića na 2:57 do kraja treće deonice imao je Dinamik 17 poena prednosti, a potom i 19. Na kraju treće deonice 72:56. stajalo je na semaforu. Dinamik je u drugom poluvremenu pored odličnog napada krasila i odbrana. Primećen večeras bio je i novajlija Đoko Šalić. Dinamik je na kraju zasluđeno došao do svoje prve pobede u Superligi. 85:79.

Dušan Kutlešić je u pobedničkom timu postigao 17 poena, Mirko Đerić poen manje. Đoko Šalić postigao je 10. Marko Branković je u ekipi Slobode postigao 14, a dvocifreni su bili i Crnić sa 11 i Simić sa 10.