0

SLS: Čukarički pokazao ko vlada na Brdu, Mačva preokrenula protiv Spartaka

Objavljeno: 01.05.19 u 20:28

Brđani su potpuno nadigrali ekipu Napretka.

Sa pet postignutih i dva primljena gola, ekipa Sime Krunića ispratila je goste iz Kruševca i nastavila da krupnim korakom ide ka Evropi.

Jedan od najboljih napadača u domaćem šampionatu, Ognjen Mudrinski ponovo je bio u pravo vreme na pravom mestu i pogokom u osmom minutu doneo je svojoj ekipi vođstvo. Prednost domaće ekipe prvim golom u sezoni duplirao je mladi Stefan Kovač, da bi na 3:0 povisio Samjuel Ovusu, koji je pokazao koliko znači ovoj ekipe (prim aut. bio je suspendovan za meč sa Crvenom zvezdom). Do kraja meča seriju golova u Superligi nastavio je i Luka Stojanović, koji igra u veoma dobroj formi.

Poraz su gosti ublažili golovima Ostojića i Ndiajea, ali su u polsdnjim momentima utakmcie ponovo poklekli i primili gol, koji je bio delo Stefana Kovača.

U istom terminu odigrana je i poslednja utakmicu ovog kola u plej-aut delu, a pobedu je protiv Spartaka zabeležila Mačva. Gosti su pogotkom Stefana Denkovića sa bele tačke stigli du prednosti u 20. minutu igre. Međutim, ‘golubovi’ ostaju u 38. minutu sa igračem manje zbog crvenog kartona koji je dobio Maričić, samo tri minuta posle toga rezultat je poravnao Gigić.

Domaća ekipa propustila je na početku drugog delu priliku za izjedanačenje, jer penal nije iskoristio Lazrević. Njima to polazi za rukom u 68. minutu, kada je svoj drugi meč na utakmici postigao Petar Gigić. Do kraja su Subotičani ostali sa devetoricom igrača na terenu, jer je isključen Dunđerski.