0

SUPERLIGA KINE: Đangsu gubi ‘liderski korak’, Tjanđin slavio u Šangaju

Objavljeno: 27.04.19 u 16:00

Za kraj današnjeg programa 7. kola kineskog prvenstva pobede su upisali Henan i Tjanđin.

Henan je kod kuće savladao Đangsu sa 2:1, dok je Tjanđin pobedio Šangaj rezultatom 3:2.

Činilo se da se Đangsu u potpunosti oporavio od poraza koji mu je naneo lider Peking Guan, vezao je dve pobede ali je danas izgubio od Henana koji je ostvario prvi trijumf u sezoni. Iskusni brazilski vezista Ivo dobio je odličnu loptu od Basogoga i već u 5. minutu doneo prednost Henanu.

Na startu drugog poluvremena je domaćin duplirao prednos preko Ohandže, ali je Li And doneo uzbudljivu završnicu pogotkom za 2:1 na 15 minuta do kraja utakmice. Međutim, više nije bilo golova.

Šangaj Šenhua je doživeo veliki peh na samom startu utakmice protiv Tjanđina pošto je već u 11. minutu Mark Klatenburg direktan crveni karton pokazao Vangu. Desetak minuta kasnije Ženg je doneo prednost gostima. Ni sa igračem manje Šangaj se nije predao, te je do izjednačenja stigao u 64. minutu.

U razmaku od osam minuta, uključujući pogodak Žua viđena su tri gola. Tjanđin je opet poveo preko Alana, da bi Jižen tri minuta kasnije doneo novo izjednačenje. Nekadašnji špic Salcburga, Alan, doneo je i pobedu gostima u 81. minutu.