0

PRIMRA: Alaves ostaje bez Evrope – Valjadolidu bod zlata vredan!

Objavljeno: 19.04.19 u 23:30

Fudbaleri Alavesa i Valjadolida odigrali su 2:2 u meču 33. kola španske Primere.

Alavesu je pobeda bila neophodna kako bi zadržao kakvu-takvu nadu da u narednih pet kola može da „preskoči“ sedmoplasirani Atletik Bilbao i šestoplasiranu Valensiju. Ušli su u ovo kolo sa 45 bodova, četiri manje od „slepih miševa“ a jednim manje od tima iz Baskije.

I sjajno su otvorili utakmicu, prvo je Gvideti u 4. minutu zatresao mrežu protivnika, a na 2:0 Džoni je povisio u 24. minutu.

Dominirao je Alaves, kontrolisao dešavanja na terenu, a u jeku toga Fernandez je sedam minuta pre kraja pogodio gol domaćeg tima i prepolovio vođstvo.

Usledilo je apsolutno zatišje koje je potrajalo do kraja prvog poluvremena, a potom i u prvih pola sata igre u drugom delu meča, kada je u 76. minutu dosuđen penal za Valjadolid a Unal sa bele tačke doneo bod svojoj ekipi.

Do kraja šampionata preostalo je još pet kola. Alaves je ostao osmoplasirani na tabeli sa 46 bodova, isto koliko i Atletik, a tri manje od Valensije, uz meč više od obe ekipe.

Ukoliko slavi protiv Betisa, Valensija će praktično izbaciti Alaves iz trke.

Sa druge strane, Valjadolid ima 32 boda, koliko i Selta, koju očekuje susret sa Đironom.