0
Košarka

NBA: Marjanović sjajan u pobedi File, ‘šamar’ šampionu od Klipersa (VIDEO)

Objavljeno: 16.04.19 u 09:15

Odigrani su drugi mečevi četvrtfinala ‘Zapada’ i ‘Istoka’, a po pobedu su zabeležile jedna domaća i jedna gostujuća ekipa.

Filadelfija je razbila na svom parketu Bruklin 145:123 i izjednačila u seriji na 1-1. Tim iz Njujorka se držao sve do treće četvrtine kada ih je Filadelfija samlela 51:23. Početkom četvrte četvrtine prednost domaćina je bila i preko 30 poena razlike.

Sjajno veče kod pobednika imao je naš centar Boban Marjanović koji je za 19 minuta na parketu ubacio 16 poena (8-14 za dva) uz osam skokova i jednu asistenciju. Filu je do pobede vodio Embid sa 23 poena i deset skokova. Haris je dodao 19 poena, dok je Simons imao tripl-dabl učinak 18 poena, deset skokova i 12 asistencija. Kod Bruklina je Dividi ubacio 19 poena, dok je Rasel stao na 16.

‘Šamarčinu’ je jutros dobio šampion NBA lige Golden Stejt. Voriorsi su na svom terenu poraženi od LA Klipersa 135:131. Kakav je ovo meč govori činjenica a je domaćin sredinom treće četvrtine imao ‘plus 31’, a onda je usledio neverovatan pad. Klipersi su iz minuta u minut topili prednost Golden Stejta, a do preokreta je došlo pred sam kraj meča kada je tim iz Los Anđelesa trojkom stigao do prednosti 131:128. Tada više spasa za Karija i drugare nije bilo.

Kliperse je do izjednačenja u seriji i ‘brejka’ vodio Vilijams sa 36 poena i 11 asistencija. Harel je dodao 25 poena uz deset skokova, dok je Galinari dodao 24 koša. Kod Voriorsa je Kari ubiacio 29 poena, Durent je stao na 21, dok je Tompson ubacio 17 koševa.