0

BUNDESLIGA: Kostić asistencijom sačuvao Ajntraht katastrofe (VIDEO)

Objavljeno: 14.04.19 u 20:07

Ovakav epilog može koštati Ajntraht plasmana u Ligu šampiona.

Puleni Adija Hutera poraženi su prvi put u ovoj godini pred svojim navijačima, i to od Augzburga rezultatom 1:3.

Sjajnu partiju u porazu svoje ekipe pružio je Filip Kostić, koji je na sedmom vezanom susretu u šampionatu Nemačke upisao gol ili asistenciju. On je sjajno centirirao u 14. minutu za Gonsala Pasijensiju, koji je uspeo da glavom matira Kobela. Nakon toga u seriju promašaja ušao je najbolji igrač ove ekipe i srpski reprezentativac Luka Jović, koji nije imao svoj dan.

Umeli su to gosti da kazne, pa su do kraja prog dela izabranici Martina Šmita postigli su dva gola, a oba su bila delo Marka Rihtera, u 31. minutu i četvrtom nadoknade prvog poluvremena. Trenutak koji je praktično prelomio meč desio se u 47. minutu kad je Želson Fernandes zbog oštrog starta dobio drugi žuti karton.

Kao i protiv Benfike dosta su vremena sa deset igrača na terenu proveli domaći, a tačku na ovaj duel trećim pogotkom za Augzburg postavio je Miči Gregorič u 84. minutu igre.

Pored ovog poraza Ajntraht i dalje ima bod prednosti u odnosu na Menhengladbah, a u trku za plasman u Ligu šampiona vratio se i Hofenhajm, koji ima pet manje.