0
ATP

ATP MARAKEŠ: Đere i Zimonjić poklonili pobedu Austrijancima

Objavljeno: 08.04.19 u 17:45

Srpski dubl u sastavu Nenad Zimonjić – Laslo Đere poražen je u prvom kolu turnira u Marakešu.

Srpski tandem je na startu turnira u Maroku doživeo poraz rezultatom 2:1 u setovima od Austrijanaca Olivera Maraha i Filipa Osvalda.

Zimonjić i Đere su izgubili prvi set ‘brejkom’ u poslednjem momentu pred ulazak u 13. gem za 7:5, iako su imali šansu da oni oduzmu servis rivalima i povedu.

Ono što nisu uspeli u prvom, jesu u drugom setu, jer su napravili ‘brejk’ u osmom gemu i kasnije rutinski dobili drugi set i poravnali rezultat.

Međutim u trećem odlučujućem setu koji se igra do 10 osvojenih poena, Austrijanci su potpuno slomili srpski par i sa čak 10:2 slavili trijumf i prolazak u sledeću rundu.