0

PREMIJER LIGA: ‘Tobdžije’ bez baruta, Fil Jagelka srušio Arsenal

Objavljeno: 07.04.19 u 17:35

U derbiju 32. kola engleske Premijer lige, Everton je na svom ‘Gudison parku’ savladao Arsenal rezultatom 1:0 (1:0).

Arsenal je još jednom pokazao da ovo nije njegova sezona, kao ni mnoge prethodne,  a agonija je nastavljena u Liverpulu na gostovanju u plavom delu grada.

Večito neugodni Everton, barem kada je reč o ‘tobdžijama’, to je lukavo iskoristio i naneo im još jedan ozbiljan udarac.

Već u 10. minutu je Fil Jagelka, bivši reprezentativac Engleske i kapiten ‘karamela’, postigao vodeći gol od kog se gosti iz Londona do kraja susreta nisu oporavili.

Arsenal je u narednih 80 minuta napadao, imao prilike preko Mktarijana i Lakazeta u drugom poluvremenu, ali je mreža reprezentativnog čuvara mreže Džordana Pikforda danas ostala netaknuta.