0

BUNDESLIGA: ‘Petarda’ Majnca za prekid crne serije (VIDEO)

Objavljeno: 05.04.19 u 23:15

Na startu 28. kola Bundeslige Majnc je na svom terenu demolirao Frajburg 5:0 (3:0) i najzad vratio osmeh navijačima.

Crna serija od četiri vezana poraza uz gol razliku 2:12 za Majnc je prekinuta. I to kako? Na veličanstven način, ‘petardom’ protiv Frajburga. Bio je to meč koji je obeležio snažni napadač Mateta, koji je ‘upisao’ het-trik.

Vođstvo domaćinu u 20. minutu poklonio je golman Frajburga Švolov, koji je očajno ispucao loptu, a Boetius je sjajno pogodio praznu mrežu sa nekih 30-35 metara. Vezista Majnca je nastavio sa dobrim potezima, te je samo pet minuta kasnije izbacio Matetu u situaciju jedan na jedan sa golmanom, a rezultat svega je bio drugi gol – 2:0. Snažni napadač nije želeo tu da se zaustavi, te je posle sjajne akcije na levom boku dobio loptu na peterac, a onda je zakucao pod prečku – 3:0.

Rapsodija Majnca nastavila se u drugom delu igre, a za novi gol čekali smo 28 minuta. Boetius je ponovo bio u ulozi asistenta, a Onisivo je posle sjajnog driglinga pogodio za – 4:0. Četiri minuta kasnije pukla je ‘petarda’, Onisivio je asistirao do Matete, a ovaj kompletirao het-trik za 5:0.