0

FOTO screenshot

PRIMERA: Sevilja ‘ošišala’ Alaves, Leganjes u finišu srušio Valjadolid, a na sličan način je Sosijedad savladao Betis

Objavljeno: 04.04.19 u 23:47

Kompletirano je 30. kolo španske Primere, a domaćini su bili maksimalno uspešni u sva tri meča.

Sevilja i Alaves su u Andaluziji igrali, slobodno se može reći, utakmicu za Evropu i domaćin je na svom stadionu poslao svima poruku da od tog krajnjeg cilja neće odustati.

‘Berberi’ su golove postizali u finišu oba poluvremena. U 41. minutu vođstvo im je doneo Mesa, a krajnji udarac Alavesu je zadao Sarabija u 80. minutu za konačnih 2:0.

Leganjes je na posebno dramatičan način došao do trijumfa protiv Valjadolida, jer je jedini i pobedonosni gol na meču postigao Kariljo tek u 96. minutu utakmice. Možete zamisliti veliku radost na stadionu ‘Butarki’.

U poslednjoj utakmici 30. kola, Real Sosijedad je doneo još jedan trijumf domaćinima u ovoj rundi, pobedom nad Betisom rezultatom 2:1.

‘Plavo-beli’ poveli su u 17. minutu kada je Huanmi zatresao mrežu zeleno-belih, ali je izjednačenje doneo Kanales posle 11 minuta igre u drugom poluvremenu.

I ovaj meč rešen je u završnici, a junak je Ojrazabal, koji je u 83. minutu postigao odlučujući gol kojim je Real Sosijedad i definitivno pobegao iz opasne zone.