0

PREMIJER LIGA: Liverpul ‘kroz iglene uši’, autogol za pobedu vrednu vere u kiks Sitija (VIDEO)

Objavljeno: 31.03.19 u 20:22

Derbi meč 32. kola Premijer lige između Liverpula i Totenhema okončan je pobedom „redsa“ rezultatom 2:1.

Liverpul je u 16. minutu poveo nakon sjajnog centaršuta Robertsona i odličnog skoka Firmina, a u nastavku prvog poluvremena moglo je da bude i 3:0, ali je prvo šut Aleksander-Arnolda završio tik pored gola, da bi u 37. minutu Sadio Mane poslao loptu daleko pored gola Ljorisa.

Ako na to dodaomo još nekoliko situacija kada je Mo Salah mogao i morao da reaguje mnogo bolje dođemo do situacije da je Liverpul komotno već posle prvih 45 minuta mogao da potvrdi pobedu.

Umesto toga, u 56. minutu Eriksenov pokušaj je izblokiran, ali su „pevci“ ipak stigli do poravnanja i to u 70. minutu, nakon faula na sredini terena koji je brzo izveo Kejn, lopta stigla do Eriksena, odbrana Liverpula je kasnila a na asistenciju Danca Lukas Moura je doneo poravnanje.

Napadao je Liverpul, mogao je Firmino da postigne gol ali ga je lopta nakon što ju je Van Dajk promašio u skoku iznenadila i pogodila u noge, a ni Totenhem nije bio bez šansi, pošto su i Sisoko nakon kontre, a potom i Dele Ali bili neprecizni iz situacija kada je veoma lako na semaforu moglo da stoji 1:3.

Umesto toga, u 90. minutu nakon centaršuta Salah je loptu uputio glavom ka mreži gostiju, Ljoris je kratko odbio, ali je na njegovu nesreću ona pogodila Aldervejrelda i završila u mreži za veliku radost navijača na Enfildu.

Na kraju, Liveprul je stigao do trijumfa kojim je uz meč više preskočio Mančester Siti na tabeli i sad ima dva boda više, dok Totenhem zauzima treću poziciju uprkos 10. porazu u sezoni.