0

KVALIFIKACIJE ZA EP: BiH poklekla u finišu, tri utakmice sa po šest pogodaka (VIDEO)

Objavljeno: 26.03.19 u 22:51

Izabranicima Roberta Prosinečkog izmakla je druga pobeda na startu kvalifikacija.

U Zenici je rezultat bio 1:1 u duelu Bosne i Hercegovine i Grčke.

Miralem Pjanić je prošao pravi put od sjaja do očaja. Edin Višća je u 10. minutu doneo prednost domaćinu, a pet minuta kasnije Miralem Pjanić ju je duplirao. Na udaljenosti od oko 30 metara Kurbelis je napravio prekršaj, a vezista Juventusa namestio loptu. Čudnu odluku Grka da postave samo jednog igrača u živom zidu je iskoristio Pjanić i maestralno pogodio. Pjaniću nije bio problem da gađa pored Hozea Zeke i savlada Odiseasa Vlahodimosa.

Grci su smanjili zaostatak u 64. minutu pogotkom Fortunisa sa bele tačke, a samo minut kasnije je Pjanić dobio direktan crveni karton. Preslikana situacija sa Luža sinoć kada je Pepe nagazio Dušana Tadića, isto je učinio Pjanić koji je nešto oštrije startovao na Zeku i dobio crveni karton. Branili su se dobro domaći, ali je utakmica rešena na pet minuta do kraja kada je Kolovos doneo bod Grcima.

Na tri utakmice večeras viđena su po čak šest pogotka. Norveška i Švedska igrali su 3:3, istim rezultatom završio se duel Švajcarske i Danske, dok je Italija savladala Lihtenštajn sa 6:0.

Španija se pošteno ‘namučila’ sa Maltom i slavila sa samo 2:0. Španci su u 31. minutu poveli preko Alvara Morate, a isti rezultat trajao je do 73. minuta kada se špic Atletiko Madrida drugi put upisao među strelce.