0
Evroliga

EVROLIGA: Povratak Kuzmića u porazu Reala, krupan korak Panatinaikosa ka top 8 fazi – maestralni Kalates!

Objavljeno: 22.03.19 u 22:48

U borbi dva tima koja su među poslednjim pozicijama koje vode dalje slavio je Panatinaikos.

Grčki tim je bio bolji od Armanija i pobedio 95:83, dok je nešto ranije Basoknija sa 86:76 savladala Real Madrid.

Egal je obeležio uvodne minute utakmice Armanija i Panatinaikosa, a do prve osetnije prednosti stigli su domaći tokom druge deonice. Međutim, Grci nisu dopustili timu iz Milana da se odlepi pa je na poluvremenu bilo svega plus tri za domaćina. Panatinaikos je potom odličnom trećom deonicom prelomio utakmicu.

Brzo je usledio preokret, a i dvocifrena prednost grčke ekipe kada se videlo da će domaćin teško izbeći poraz. Nik Kalates je bio ubedljivo najbolji akter utakmice sa 27 poena, osam skokova i čak 14 asistencija. Vladimir Micov je utakmicu završio sa 11 poena, a Nemanja Nedović je ubacio osam.

Ognjen Kuzmić je odigrao večeras meč protiv Baskonije, nakon dužeg vremena zbog povrede i za nešto više od deset minuta imao osam poena i četiri skoka.