0

CRNA GORA OŠTEĆENA: Neopravdano dosuđenim penalom Bugari izbegli poraz!

Objavljeno: 22.03.19 u 20:02

Fudbaleri Crne Gore predstavili su se na otvaranju kvalifikacija za Euro 2020 u odličnom svetlu i greškom sudija ispustili pobedu nad Bugarskom i odigrali 1:1.
Nakon prvih 45 minuta u kojima je izgledalo da ćemo gledati uspavanku, drugo poluvreme donelo je odličnu fudbalsku predstavu. Odmah na početku drugog poluvremena Crna Gora zaigrala je dosta angažovanije. Pretili su u nekoliko napada ‘crveni’ a u 50. minuu golom Mugoše izabranici Ljubiše Tumbakovića došli su do vođstva. Mugoša je prošao odbranu, promešao štopere i šutirao u levu stranu za 0:1.

Deset minuta kasnije Marko Janković je proigrao Mirka Ivanića, a njegov udarac otišao je kraj leve stative. Igrao se 77. minut, odgovorili su Bugari. Pokušao je da ugrozi gol Crne Gore Ivelin Popov, a neverovatno je reagovao čuvar mreže gostiju i otklonio opasnost. Ni iz čega su u 81. minutu domaći igrači došli do izjednačenja. Nakon neopreznog starta, činilo se van šesnaesterca, a nakon usporenih snimaka to je i potvrđeno. Sudija je ipak pokazao da je start Vladimira Jovovića bio za najstrožu kaznu i Todor Nedelev je mirno realizovao penal udarcem po sredinu gola.

Odličnu priliku imao je Martin Minčev u 91. miunutu. Dočekao je centaršut i šutirao ka golu, a lopta je prošla pored stative. Aleksandar Boljević je već u narednom napadu mogao da donese preokret i pobedu Crnoj Gori, ali je njegov udarac sa ivice šenaesterca blokirao u poslednjem trenutku Nikolaj Mihajlov koji je sačuvao svoj gol.

Na kraju 1:1, a meč je mogao da se završi pobedom obe strane. Na kraju čini se da je remi najpravedniji rezultat.