0

SERIJA A: Inter vlada Milanom, Spaleti nadmudrio Gatuza (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.19 u 22:37

Veliki derbi italijanskog šampionata opravdao je očekivanja.

Sjajnu predstavu pružili su milanski rivali, a pobeda je rezultatom 3:2 pripala Neroazurima koji su se sada popeli na treće mesto na tabeli.

Pred ovaj meč predviđalo se da će Milan uspeti da iskoristi loš ternutak u kom se nalazi Inter i da će nakon eliminacije iz Lige Evrope uspeti da im dosole ranu porazom u derbiju. Tokom većeg dela meča gosti su bili bolji i čini se da je Lućano Spaleti uvideo šta nije štimao, te da je uspeo da u poptpunosti nadigra Đenara Gauza.

Ostanak na klupi Inter aktuelnom treneru visio je o koncu, pa je morao kako zna i ume da danas slavi. Odlučio se da od samog starta pritisne rivala i je urodilo plodom već u trećem minutu kada je Matijas Vesino zatresao mrežu. Nakon toga nije bilo izglednijih prilika, sve od 51. minuta kada je De Fraj bio najbolji u skoku i golom duplirao prednost svog tima.

Neizvesnostu ovaj meč uneo je Bakajoko koji je samo šest minuta nakon drugog gola Intera smanjio prednost. Međutim, u 66. minutu igre je Kastiljeho neoprezno startovao nad Politanom, a glavni arbitar je pokazao na belu tačku odakle je pogodio Martinez. Gatuzov tim je do kraja nastavio da napada, i to im se isplatilo u 71. minutu kada se među strelce upisao Musakio. U samom finišu su domaći mogli do izjednačenja, ali je udarac Kastiljeha zaustavio Handanovič i tako potvrdio pobedu svog tima.