0

FOTO screenshot

PRIMERA: Nula u Valensiji, Hetafe slavi VAR, Viljareal ubedljiv protiv Valjekana

Objavljeno: 17.03.19 u 20:50

U večernjem tereminu odigrane su dve utakmice Primere, Valensija je protiv Hetafea imala pobedu, ali će gosti slaviti Var. Viljareal ubedljiv nakon preokreta protiv Rajo Valjekana.

Valensija – Hetafe 0:0

Prvo poluvreme nije donelo uzbuđenja, prvu ozbiljniju šansu videli smo tek u 43. minutu. Rodrigo je ispratio izvođenje kornera, našao se u petercu i šutirao glavom, a  već savladanog golmana Hetafea ‘spasla’ je stativa. Početak drugog poluvremena doneo je uzbuđenje, već u 48. minutu zapretila je Valensija, a David Sorija je sjajno reagovao. Četiri minuta kasnije Goncalo Guedes je pokupio odbitak i sa ivice šesnaesterca šutirao u levi ugao, a Sorija je nemoćno ispratio loptu. Sudija Hose Sančez je signalizirao Var sobi i nakon pogledanog videa poništio gol zbog ofsajda. Na kraju, nula u Valensiji

Viljareal – Rajo Valjekano 3:1

Uvodnu inicijativu imali su gosti, krunisali su je u 20. minutu. Mario Suarez je nakon kornera bio na pravom mestu i glavom šutirao u desni ugao. Sedamnaest minuta kasnije imao je domaći sastav odličnu priliku da izjednači, ali je Samuel Čukueze promašio nepromašivo. Nakon centaršuta je uputio udarac u donji desni ugao, a Stole Dimitrijevski odličnom odbranom sačuvao je prednost gostiju. Viljareal je preporođeno istrčao na početak drugog poluvremena, Karl Toko Ekambi je nakon odbitka došao do lopte u šesnaestercu i poravnao na 1:1. Isti igrač je samo minut kasnije dobro reagovao nakon dodavanja i doneo prednost domaćinu. Nakon solo akcije Gerard Moreno odlično je šutirao posred gola, a Dimitrijevski je mogao samo pogledom da isprati njegov udarac.