0

PREMIJER LIGA: Vest Hem kupio Hadersfildu kartu za rang niže (VIDEO)

Objavljeno: 16.03.19 u 18:20

Novo 31. kolo Premijer lige neće se igrati kompletno zbog mečeva četverfinala FA kupa, a ovog popodneva je na tri utakmice viđeno 14 golova.

Čak sedam ih je viđeno na Olimpijskom stadionu u Londonu gde je danas postalo jasno da će put Čempionšipa ‘fenjeraš’ Hadersfild.

VEST HEM – HADERSFILD 4:3

‘Čekićari’ su uspeli da pobede poslednji tim na tabeli, iako su na poluvremenu gubili sa 2:1. Vest Hem je poveo golom Noblea sa penala u 15. minutu. Ipak, radost domaćih navijača trajala je svega dva minuta, Moj je izveo korner, a Bakuna pogodio za 1:1. Šok je usledio u 30. minutu kada je lopta stigla do Grenta, ovaj loše zahvatio loptu, ali je savladao Fabijanskog za 1:2.

Gosti su se možda i ponadali čudu da bi danas mogli da započnu pobedničku seriju na putu ka opstanku kada je Grent u 65. minutu povisio na 3:1 za Hadersfild. Vest Hem se nije predavao, te je u 75. minutu posle kornera Kresvela, Ogbona pogodio za 2:3.

Tada je na scenu stupio Ćićarito, Meksikanac je prvo u 84. minutu posle centaršuta Nasrija pogodio za 3:3, da bi u nadoknadi vremena doneo pobedu ‘čekićarima’ 4:3.

BARNLI – LESTER 1:2

Barnli je u prošlom kolu pobedio Kristl Palas i počeo svoj beg ka sigurnoj zoni, ali se danas vratio u opasnu. Da stvar bude gora, domaćin je izgubio meč u kom je od 4. minuta imao igrača više, pošto je isključen Megvajer. Ipak, to nije sprečilo ‘lisice’ da povedu golom Madisona u 33. minutu.

Domaćin se u igru vratio u 38. minutu kada je MekNil pogodio za 1:1. Ipak, u 90. minutu je Tilemans centirao, a Morgan pogodio za konačnih 2:1 u korist Lestera.

BORNUMT – NJUKASL 2:2

Goleada je viđena i u Bornmutu gde su ‘trešnjice’ i ‘svrake’ podelile bodove. Njukasl je poveo golom Rondona u dubokoj nadoknadi vremena prvog dela igre. King je domaćinu prvo doneo izjednačenje u 48. minutu iz penala, da bi Norvežanin u 81. pogodio za preokret. Ipak, Riči je opet u nadoknadi vremena doneo gol ‘svrakama’ i spasio ih poraza 2:2.