0

BUNDESLIGA: Levandovski pobegao Joviću, VAR spasio Ajntraht koji gleda ka Ligi šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 11.03.19 u 22:30

U poslednjem meču 25. kola Bundeslige Ajntraht je kao gost pobedio Fortunu u Dizeldorfu 3:0 (0:0) i približio se borbi za Ligu šampiona.

U duelu odigranom u Frankfurtu jesenas Luka Jović je Fortuni postigao pet golova, večeras nije uspeo nijedan, ali računa se pobeda u kojoj je veliku ulogu imao VAR, ali idemo redom…

Fortuna je od samog početka krenula ofanzivno, a do gola je stigla već u 2. minutu kada je Kovanicki pogodio mrežu Trapa, ai je sudija Hartman poništio gol zbog ofsajda. Domaćin je do nove šanse za gol došao u 33. minutu, ali je Cimerman iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Ajntraht je do vođstva stigao početkom drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu kada je De Guzman dobro centrirao na drugu stativu, odbrana Dizeldorfa je zaboravila rezervistu Pasijensu (u odsustvu Rebića i odmaranja Alera dobio šansu u starnih 11), a ovaj pogodio za 0:1.

U 62. minutu sudija Hartman je dosudio penal za domaćina. Video je da je Hintereger igrao rukom u svom petercu, ali je VAR soba pozvala glavnog arbitra da pogleda situaciju ponovo. Dobro se videlo da Austrijanac nije igrao rukom, te je odluka o penalu poništena.

Sledeći veliki trenutak na ovom meču bila je izmena Jovića u 72.minutu kada je ušao Francuz Aler. Prvo je šansu imao Kostić u 82. minutu, ali je njegov udarac odbranio Rensing. Ipak, u nadoknadi vremena Ajntraht je postigao dva gola.

Prvo je u 91. minutu Aler pobegao odbrani Fortune i pogodio za 0:2, da bi mu dva minuta kasnije Kostić fenomenalno asistirao, a Francuz postigao svoj 14 gol u sezoni za konačnih Fortuna-Ajntraht 0:3.

Filip Kostić je za 90 minuta imao asistenciju, Luka Jović je igrao 72. minuta, dok je Mijat Gaćinović pred kraj zamenio De Guzmana.