0

PRIMERA: Eibar sa 1:0 ‘preskoči’ Seltu uz promašen penal i čudnu ‘VAR’ situaciju

Objavljeno: 03.03.19 u 14:00

Fudbaleri Eibara sa 1:0 savladali su Seltu u meču 26. kola španske Primere, ali će ovaj meč ostati upamćen i po krajnje neobičnoj situaciji vezanoj za video tehnologiju.

Fudbaleri Eibara su posle relativno nezanimljivih prvih 45 minuta koje su obeležili pokušaji Mendeza i Maksimilijana Gomeza u Selti, odnosno poništen pogodak Serhija Enriha zbog ofsajda, u 66. minutu dobili priliku da povedu sa penala.

Kaznenom udarcu prethodio je duel Oreljane i Hunka, ali je sudija Kvadra ostao nem u prvom trenutku. Igra se odvijala naredna dva minuta, kada je dobio signal od strane VAR-a da pogleda usporeni snimak, nakon čega je pokazao na belu tačku, no Harles nije bio precizan a lopta je završila na tirbinama.

Ipak, u 87. minutu Enrih je iskoristio asistenciju Penje i iz blizine poslao loptu u gol za 1:0.