0
Evroliga

EVROLIGA: Olimpijakos na svom terenu poražen od CSKA

Objavljeno: 01.03.19 u 22:40

Olimpijakos je ubedljivo poražen od CSKA na svom parketu. Armejci su utakmicu rešili u trećoj deonici, a na kraju su slavili sa 81:97.

Košarkaši Olimpijakosa držali su korak i igrali egal tokom prvog poluvremena. Nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odlepi tokom prve deonice. Domaći su imali dva poena prednosti nakon 10 minuta, bilo je 23:21. Druga deonica pripala je CSKA, koji je uspeo da poveže konce i uspostavi kontrolu i na poluvreme ode uz prednost od .

Armejci su u istom toku nastavili i treći period igre koji su dobili sa 14:21. Nakon 30 minuta bilo je već evidentno da je Olimpijakos nema snage da se u meč vrati, iako su gosti vodili samo osam poena razlike 64:72. Odlične rotacije donele su im sigurnost i svežinu u poslednjoj deonici, te su rutinski meč priveli kraju sa 81:97.

Najbolji u domaćem timu, ali i na terenu bio je Zak Ledej, sa 21 poenom uz to je upisao i 9 skokova. Nikola Milutinov je za 13 minuta na parketu postigao 5 poena uz isto toliko skokova. U redovima CSKA najbolji je bio Kori Higins sa 18, odk je Nando Dekolo imao 16 poena.