0

BUNDESLIGA: Fortuna došla do pobede u finišu protiv ‘nesrećnog’ Nirnberga

Objavljeno: 23.02.19 u 20:31

Poslednja utakmica današnjeg programa kada je u pitanju nemački šampionat okončana je pobedom Fortune iz Dizeldorfa.

Do osme pobede u sezoni ova ekipa je stigla protiv poslednje plasiranog Nirnberga, rezultatom 2:1.

Od samog starta stvari su krenule loše kada je gostujuća ekipa u pitanju. Mateus Pereira je startovao nad Gizelmanon, a nakon konsultacije sa VAR kolegama glavni arbitar Štegeman pokazao mu je crveni karton. Ovo je značilo da će domaći igrači krenuti ofanzivno od samog starta, prilike su imali Gizelman i Ajhan, ali nisu uspeli da ih materlijalizuju.

Ipak, krajem prvog poluvremena stigla je kazna za sve neiskorišćene šanse. Lopta se odbila do Lovena koji šutirao snažno u donji desni ugao gola Jaroslava Drobnog i pogodio mrežu. Nisu domaći imali odgovor na ovo, ali do izjednačenja ipak dolaze i to autogolom Evertona Almeide.

Nastavili su domaći da napadaju nakon izjednačenja sa željom da dođu do komplentnog preokreta. U 84. minutu Kevin Stoger je centrirao iz slobonog udarca, a Kan Ajhan je glavom loptu posalo u mrežu i tako doneo tri boda svojoj ekipi.