0

BUNDESLIGA: Remi po meri Bajerna, Borusija u krizi – Bavarci na ‘minus tri’!

Objavljeno: 18.02.19 u 22:37

U poslednjem meču 22. kola Bundeslige Borusija Dortmund je na gostovanju Nirnbergu odigrala bez golova, 0:0.

Iako su imali više od igre, napadali tokom čitavog meča i uputili čak 17 udaraca ka golu rivala, od čega je šest išlo u okvir gola, igrači Borusije nisu uspeli da zatresu mrežu, pa je tako treći meč za redom okončan bez pobednika.

Doduše, imao je i Nirnberg svoje šanse, ali Loven nije uspeo da zatrese mrežu u 28. minutu, potom je nakon kornera Barens prebacio gol nakon pokušaja glavom posle centaršuta iz kornera, dok je sa druge strane Gece u 35. i 36. minutu promašio dve dobre šanse, potom je Vitsel bio neprecizan u 44. minutu, a Gece je svojim trećim promašajem u situaciji kada je mogao čuvara mreže rivala da pita gde da pošalje loptu naznačio u kom pravcu će se kretati meč.

U drugom delu ista slika, ponovo je Borusija napadala, probali su preko Alkasera, zatim je poništen i pogodak zbog ofsajda, a poslednju priliku imao je Zagadu u poslednjem minutu nadoknade, no nije uspeo da usmeri loptu ka golu.

Ovaj remi najviše ide na „ruku“ Bajernu, koji ima tri boda manje od Borusije na drugom mestu, pa je trka za šampiona Nemačke i definitivno ponovo otvorena.