0

SERIA A: Mihajlović debitovao pobedom, zaustavljena duga serija bez pobede Bolonje (Video)

Objavljeno: 03.02.19 u 20:32

Fudbaleri Bolonje zabeležili su preko potrebnu pobedu za beg sa dna, naš trener debitovao je pobedom.

Bolonja je Mihajlovića dovela kako bi sačuvala status u Seriji A, a već od prvog meča ‘Miha’ je pokazao da je uprava kluba donela pravu odluku angažovavši ga. Na gostovanju u Milanu Bolonja je slavila protiv Intera, prekinuvši seriju od 14 mečeva bez pobede u Seriji A

Srpski stručnjak je igračima pred meč dao potpunu slobodu da rade sve što im je on rekao, a oni su njegove zamisli i te kako ispunili.

Inter je imao posed lopte, broj šuteva, više pasova,  ali su se pošteno ispromašivali u meču. Na samom početku utakmice Mauro Ikardi imao je priliku nakon pogrešnog dodavanja štopera ka golmanu, ali je promašio ono nepromašivo.  Par minuta kasnije mogla je Bolonja to da kazni, nakon centaršuta lopta do Santandera, njegov udarac glavom završio je pored gola crno-plavih.

U 32. minutu Pulgar je izveo udarac iz ugla sjajno se snašao Federiko Santander čiji je gol doneo prvu pobedu u ligi  Bolonji još od septembra 2018. godine.

Serija A, 22. kolo
nedelja
SPAL – Torino 0:0
Đenova – Sasuolo 1:1 (1:1) (Antonio Sanabrija 41 – Filip Đuričić 28)
Udineze – Fiorentina 1:1 (O:0) (Edimilson Fernandez 65 – Jens Strajger Larsen 56)
Inter – Bolonja 0:1 (0:1) (Federiko Santander 32)
Roma – Milan

subota
Empoli – Kjevo 2:2 (1:2) (Kaputo 45+2, 52 – Đakerini 31, Stepinski 45+1)
Napoli – Sampdorija 3:0 (2:0) (Milik 25, Insinje 26, Verdi 89)
Juventus – Parma 3:3 (1:0) (Ronaldo 36, 66, Rugani 62 – Barilja 64, Žervinjo 74, 90+3)