0

PRIMERA: Betis odigrao za Barselonu, poraz Atletika koji bi skupo mogao da košta!

Objavljeno: 03.02.19 u 19:04

Fudbaleri Atletiko Madrida poraženi su od Betisa u meču 22. kola španske Primere, pa je Barselona povećala razliku na tabeli na šest bodova.

Atletiko Madrid je u utakmicu ušao osokoljen vestima sa utakmice između Barselone i Valensije, ali umesto juriša usledio je neshvatljivo loš nastup tima koji sa klupe predvodi Dijego Simeone.

Priliku od početka dobio je Alvaro Morata, ali su prvi pripretili domaći igrači preko Zuhara Fedala, što je bilo i najveće uzbuđenje u prvih 45 minuta igre.

U drugom poluvremenu Atletiko je zaigrao nešto konkretnije, ali gola nije bilo do 64. minuta, kada je Felipe Luis skrivio penal a Serhio Kanales zatresao mrežu rivala.

Mogao je Grizman da izjednači u 67. minutu, no dobar šut sa ivice šesnaesterca završio je na stativi.

Na kraju, 1:0 za Betis i skok na šesto mesto Andalužana sa 32 boda, koliko ima i Alaves uz meč manje, dok ekipa iz Madrida Sevilju napušta svesna da je propustila možda i jedinu priliku da priđe Barseloni i trku za titulom učini neizvesnijom.