0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Igokea umalo priredila iznenađenje protiv Cedevite

Objavljeno: 02.02.19 u 22:56

Hrvatski tim nastavio sa dobrim partijama nakon što je naneo prvi poraz Crvenoj zvezdi u ABA ligi ove sezone.

Rezultatom 78:75 Cedevita je pobedila Igokeu u Laktašima.

Odličnu priliku da dođe do produžetka, a i do pobede, propustila je Igokea u finišu utakmice, a razlog za poraz faktički i ne leži u tom delu meča. Dosta dobro je Igokea odigrala drugo poluvreme u odnosu na prve dve četvrine u kojim je ukupno ubacila 28 poena.

Čini se da je ključnu razliku Cedevita stekla u prvom poluvremenu i zahvaljujući tome na kraju stigla do izuzetno bitne pobede u finišu ovog dela takmičenja.

Na sedam sekundi do kraja Danilo Anđušić je promašio trojku za izjednačenje, posle čeka je Edo Murić pogodio oba bacanja nakon što je fauliran. Ostalo je malo vremena do kraja, Adamović je prvo promašio šut za dva poena, da bi Anđušić nakon ofanzivnog skoka poentirao za 78:75 na sekund do kraja utakmice.