0

BUNDESLIGA: Pljuštali golovi, Borusija zgromila Hanover (VIDEO)

Objavljeno: 26.01.19 u 18:04

Mečevi 19. kola Bundeslige u terminu od 19 časova doneli su pravu kišu pogodaka – pet utakmica, 20 golova, šta je više potrebno za apsolutni užitak?

Nisu Nemci razočarali ni sad, prosek od četiri gola po meču više je nego sjajan, a najefikasniji su bili fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Hofenhajma.

Dortmund je nastavio juriš ka tituli, a „žrtva“ je bio Hanover. Iako je posle prvih 45 minuta bilo nade da možda mogu i do iznenađenja, pošto je Borusija vodila „samo“ sa 1:0 golom Hakimija u 24. minutu, pravom kanonadom od 60. do 67. minuta i nemilosrdnim egzekucijama Rojsa, Gecea i Gereira porasla je prednost na 4:0. Do kraja su gosti smanjili, ali i primili još jedan gol, pa će bodove u borbi za opstanak morati da potraže negde drugde.

Isti broj golova viđen je i u Frajburgu, ali su ovaj put gosti u liku Hofenhajma odneli „ceo plen“ pobedom 4:2. Ključni čovek pobede Hanovera bio je Andrej Kramarić, koji je prvo pogodio sa bele tačke za 2:1, a potom povećao na 3:1 i rešio pitanje pobednika, iako su do kraja meča viđena još dva gola, po jedan u obe mreže.

Bajer Leverkuzen je razbio Volfsburg sa 3:0, Menhengladbah je bio neumoljiv protiv Augzburga sa 2:0, a Majnc je slavio protiv Nirnberga i ostavio ih zakovane za dno – 2:1.