0

AZIJSKI KUP: Južna Koreja posle produžetka bolja od Bahreina

Objavljeno: 22.01.19 u 16:40

Fudbaleri Južne Koreje plasirali su se u četvrtfinale Azijskog kupa pobedom nad Bahreinom 2:1 nakon produžetka.

Južna Koreja je u ovaj meč ušla sa statusom blagog favorita, a to su potvrdili preko Vang Hi-Čana u 43. minutu, kada je napadač Hamburga naleteo na jedan odbitak i sproveo ga u prazan gol.

Bahrein je do izjednačenja došao u 77. minutu nakon nekoliko odbitaka, loše reakcije odbrane Južnokorejaca i lopte koja je došla do napadača Bahreina, kome nije bilo teško da sa par metara zakuca loptu u mrežu.

Do kraja meča nije bilo golova, pa su na red došli produžeci. Nije bilo uzbuđenja u prvih 15 minuta, ali jeste u drugom minutu sudijske nadoknade prvog produžetka, kada je Đin Su prelepim udarcem glavom doneo pobedu svojoj ekipi – 2:1.