0

BUNDESLIGA: Šalke ruši evropske snove ‘vukovima’ (VIDEO)

Objavljeno: 20.01.19 u 19:56

Utakmica koja je odigrana na stadionu u Gelzenkirhenu zatvorila je 18. kolo nemačke Bundeslige.

Fudbaleri Šalkea na svom terenu zabeležili su trijmuf protiv Volfzburga rezultatom 2:1.

Prvu izgledniju priliku na ovoj utakmici imali su gosti u 5. minutu utamice kada je Mehmedi šutirao glavom, ali je mrežu sačuvao Nubel. Nekoliko minuta nakon togao Viliam je nepropisno startovao u svom kaznenom prostoru i skrivio penal. Sa jedanaest metara precizan je bio Daniel Kaliguri i pogotkom doneo vođstvo svojoj ekipi. Nastavili su gosti nakon primljenog gola da napadaju, ponovo je Mehmedi bio u šansi, a do izjednačenja oni dolaze u 20. minutu utakmice. Na odbitak je naleteo Elvis Reksbečaj, koji nije imao puno problema da zatrese mrežu za nekoliko metara od gola.

U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko pokušaja na obe strane, ali su mreže mirovale sve do 78. minuta utakmice. Tada je Mekkini sjajno progirao Kaligurija koji udarcem pod prečku gola koji brani Kasetlsa doneo tri boda svom timu.

Srpski internacionalac Matija Nastasić bio je svih 90 minuta na terenu. Nakon ovog gola Volzburg se nalazi na šestoj poziciji na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok je Šalke na 12. mestu, sa sedam bodova zaostatka za ‘vukovima’