0
Evroliga

EVROLIGA: Efes razbio Darušafaku, Micić opet perfektan (VIDEO)

Objavljeno: 18.01.19 u 20:19

Košarkaši Anadolu Efesa pregazili su Darušafaku u meču 19. kola Evrolige, iako je konačan rezultat samo 82:68 u korist domaćeg tima.

Darušafaka je meč otvorila sa 5:0, ali je već pre kraja prve četvrtine bilo 14:7 za Efes, a tih sedam poena razlike održali su do kraja prvog desetominutnog perioda, 21:14.

U drugoj deonici raspoloženi domaći „stisli“ su u odbrani, sveli rivala na samo 11 poena, dok su košarkaši Efesa brojali do 24, pa je već na odmoru bilo jasno da će na kraju doći do trijumfa (45:25).

Kada je počela treća četvrtina serijom domaćih 8-0 (53:25) Darušafaki se smešila prava katastrofa, i da su igrači Efesa bili ozbiljni, verovatno bi do nogu potukli rivala.

Ovako, maltene su „izbacili iz brzine“, pa je tim Darušafake iskoristio „poklon“ i vratio se u meč. Tačnije, došao do situacije da na minut pre kraja može i do jednocifrenog minusa, ali je na kraju utakmica ipak okončana trijumfom Efesa od 14 poena prednosti.

Ovo je bila 13. pobeda tima za koji je Vasilije Micić ubacio 11 poena, uz po tri ukradene lopte i asistencije. Najefikasniji su bili Moerman sa 15 kod Efesa, odnosno Daglas sa 17 i Evans sa 14 kod Darušafake.