0

SKIJANJE: Šifrin do desete pobede u sezoni

Objavljeno: 15.01.19 u 15:27

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobedila je danas u veleslalomu, trci koja je u sklopu Svetskog kupa održana u italijanskom Kronplacu i ostvarila 10. trijumf u sezoni.

Šifrin je praktično posle prve vožnje obezbedila pobedu, pošto je imala 1,39 sekundi prednosti, a trku je završila rezultatom 2:04,75 minuta.

Drugo mesto zauzela je Francuskinja Tesa Vorli sa 1,21 sekundom zaostatka, a treće mesto zauzela je Italijanka Marta Basino sa 1,57 sekundi zaostatka.

Slovakinja Peta Vlhova bila je četvrta sa 2,06 sekunde zaostatka, a peta kroz cilj prošla je Viktorija Rebensburg iz Nemačke sa zaostatkom od 2,31 sekunde.

Olimpijska šampionka u veleslalomu Šifrin će pokušati da dostigne rekord legendarne Švajcarkinje Vreni Šnajder od 14 pobeda u jednoj sezoni. Šnajder je to učinila u sezoni 1988-1989.

Šifrin vodi u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 1.394 boda. Druga je Vlhova sa 898, a treća je Švajcarkinja Vendi Holdener sa 593 boda.

Amerikanka je prva i u poretku veleslaloma sa 355 bodova, a 10 bodova manje ima Tesa Vo