0

AZIJSKI KUP: Preokret i velika drama u finišu – Japanci preživeli Turmenistance (VIDEO)

Objavljeno: 09.01.19 u 14:12

Japan je bio veliki favorit, ali je tek posle dramatičnog finiša meča savladao Turkmenistan rezultatom 3:2 (0:1).

Ko bi rekao da će Turkmenistan dati i jedan gol Japanu, a kamoli mu napraviti ovakav problem, uprkos tome što je favorit postigao tri.

Ipak, sve je krenule neočekivano u 26. minutu kada je Amanov doveo Turmenistance u vođstvo.

Očekivala se reakcija Japanaca i ona je stigla u drugom poluvremenu u razmaku od šest minuta kada je Osako postigao dva gola u 56. i 60. minutu za munjeviti preokret.

Kada je Doan u 71. povisio na 3:1 činilo se da je sve rešeno, ali autsajder nije još uvek podigao ‘belu zastavicu’. U 79. minutu je dosuđen penal koji je u 3:2 pretvorio Atajev i usledila je drama u poslednjih 15-ak minuta.

Turkmenistan je u pojedinim momentima silovito napadao jureći izjednačenje, ali je Japan uspeo da se odbrani i sačuva tri boda na startu Azijskog kupa.

U drugom meču ove grupe danas će se sastati Uzbekistan i Oman.