0

SERIJA A: Milik dva puta lomio Bolonju, a slomio je Mertens, ‘San Paolijem’ odjekivalo ‘Kalidu, Kalidu’ (VIDEO)

Objavljeno: 29.12.18 u 19:57

Fudbaleri Napolija savladali su Bolonju rezultatom 3:2 (1:1) u meču 19. kola italijanske Serije A.

Nakon što su pre tri dana u Milanu rasistički krici prema štoperu Napolija Kalidu Kulibaliju uzdrmali Italiju, navijači na ‘San Paolu’ danas su odreagovali. Pre početka meča na stadionu pod Vezuvom odjekivalo je ‘Kalidu, Kalidu‘ u znak podrške prema tamnoputom štoperu.

Kulibali je ovaj meč propustio zbog crvenog kartona protiv Intera, i to se videlo u timu Karla Anćelotija, jer su oba gola gostiju pala posle prekida i dugih centaršuteva, gde Kulibali obično gospodari.

No, prethodno je dva puta Arkadijuš Milik dovodio Napoli u vođstvo, golovima u 16. i 51. minutu, a izjednačenja su donosili Santander u 37. i Danilo u 81. minutu.

Međutim, Napoli je onaj tim koji ima oružje u napadu da postigne gol kada mu je to potrebno, a ovog puta egzekutor i junak meča bio je Dris Mertens.

Belgijanac je u 88. minutu ušao sa leve strane ka sredini, zategao šut sa preko 20 metara i pogodio bliži ugao gola za veliku radost na ‘San Paolu’ i pobedu od 3:2.